1990
W jednym z odcinków popularnego teleturnieju “Familiada” padło pytanie dotyczące najrzadziej wykonywanego zawodu. Odpowiedź brzmiała: zdun. Zawód ten wykonują dwaj kieleccy rzemieślnicy: Marian i Jacek Tetelewscy.
1993
Coraz rzadziej można spotkać rodzinę rzemiślniczą, w kótrej tradycje zawodowe są kultywowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Do tych nielicznych należą państwo Tetelewscy, którzy już od trzech pokoleń zajmują się zduństwem. O historii zawodu pielęgnowanego w rodzinie opowiada najmłodszy: pan Jacek Tetelewski.
2003
Ostatni zdun i piec gigant, Jacek Tetelewski (obecny właściciel firmy) uczy się zawodu zduna od swojego ojca ,zdobywa fach w ręku z pokolenia na pokolenie.O piecu gigancie którego wraz z ojcem zbudowali w Komorowie koło Warszawy piszą gazety...
2006
Z dyplomem mistrza zduństwa z dnia 20 czerwca 1985 roku stał się ojcem (prekursorem) kominków i piecy kaflowych w Polsce. W swoim zduńskim CV otarł się o księgę rekordów Guinessa z piecem kaflowym w Komorowie k/Warszawy o wysokości 5,2 metra. Nieopisana radość z płomieni ognia od 35 lat daje mu siłę do budowania ciepła w Waszych domach.
2010
Dyplomowany inżynier budownictwa z tematem pracy inżynierskiej : „Mikroklimat wnętrz w pomieszczeniach ogrzewanych piecem kominkowym na paliwo stałe z możliwoscią akumulacji ciepła i sterowaniem mikroprocesorem“. W branży kominkowej od 7 lat, specjalizuje się w tworzeniu wizualizacji marzeń klientów o idealnym kominku – przenosząc je na ekran komputera. Prawdziwy fan wszelkich rozwiązań akumulacyjnych – przyjemne ciepło w postaci promieniowania przez długi okres.