MENU

FIRMA Z TRADYCJAMI

FIRMA Z TRADYCJAMI

1990

ludzie-naszego-miasta

 

W jednym z odcinków popularnego teleturnieju “Familiada” padło pytanie dotyczące najrzadziej wykonywanego zawodu. Odpowiedź brzmiała: zdun. Zawód ten wykonują dwaj kieleccy rzemieślnicy: Marian i Jacek Tetelewscy.

1993

zdunskie-tradycje

 

Coraz rzadziej można spotkać rodzinę rzemiślniczą, w kótrej tradycje zawodowe są kultywowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Do tych nielicznych należą państwo Tetelewscy, którzy już od trzech pokoleń zajmują się zduństwem. O historii zawodu pielęgnowanego w rodzinie opowiada najmłodszy: pan Jacek Tetelewski.

2003

ostatni-zdun-i-piec-gigant

 

Ostatni zdun i piec gigant, Jacek Tetelewski (obecny właściciel firmy) uczy się zawodu zduna od swojego ojca ,zdobywa fach w ręku z pokolenia na pokolenie.O piecu gigancie którego wraz z ojcem zbudowali w Komorowie koło Warszawy piszą gazety...

2006

 

Z dyplomem mistrza zduństwa z dnia 20 czerwca 1985 roku stał się ojcem (prekursorem) kominków i piecy kaflowych w Polsce. W swoim zduńskim CV otarł się o księgę rekordów Guinessa z piecem kaflowym w Komorowie k/Warszawy o wysokości 5,2 metra. Nieopisana radość z płomieni ognia od 35 lat daje mu siłę do budowania ciepła w Waszych domach.

2010

 

 

Dyplomowany inżynier budownictwa z tematem pracy inżynierskiej : „Mikroklimat wnętrz w pomieszczeniach ogrzewanych piecem kominkowym na paliwo stałe z możliwoscią akumulacji ciepła i sterowaniem mikroprocesorem“. W branży kominkowej od 7 lat, specjalizuje się w tworzeniu wizualizacji marzeń klientów o idealnym kominku – przenosząc je na ekran komputera. Prawdziwy fan wszelkich rozwiązań akumulacyjnych – przyjemne ciepło w postaci promieniowania przez długi okres.

Warstwa 11

ADRES
UL. CEGLANA 4, KIELCE

Warstwa 10

TELEFON
(0-41) 368 - 02 - 10 / 602 - 339 - 350

Warstwa 12

EMAIL
kontakt@kominki-kielce.pl

Warstwa 11Warstwa 10Warstwa 12

Formularz kontaktowy
Imię: 
Nazwisko: 
Adres e-mail: 
Telefon: 
Wiadomość: 
Przepisz kod z obrazka: *
Pola oznaczone "*" są wymagane do wypełnienia.
zamknij formularz